Romania-Sebia 2-1, la futsal

In meciul tur de baraj dintre Romania si Serbia, echipa noastra a obtinut victoria, in fata celaor 1500 de spectatori, cu scorul de 2-1. Un meci frumos, intr-o atmosfera fantastica, cu angajament total din partea ambelor echipe!  Meciul disputat in Sala Polivalenta din Calarasi, putea sa fie mai usor pentru ai nostri, daca nu ar fi fost „caderea” de la inceputul reprizei a doua, care a permis sarbilor sa marcheze!

La pauza echipa noastra avea 2-o … si-o dominare totala.  A doua repriza  a apatinut echipei oaspete. Spre final ai nostri au reusit sa echilibreze disputa si sa incheie in forta! Golurile echipei noastre au fost marcate de F. Matei ‘3 şi Şotârcă ‘7, în timp ce pentru Serbia a marcat Rajcevici ’31.

Returul va avea loc martea viitoare la Belgrad, de la ora 19.00,  Formaţia care va câstiga aceasta dubla mansa se va califica la turneul final de la Antwerp, din Belgia!

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s